Trzy Dęby Sasino

Okolica

Plaża Sasino - Stilo / 3,5 km

Nasza Zielonka położona jest 3,5 km od morza z czego 2,5 km mozna dojechać do Stilo, tzw Końca Świata. Rowerkiem od naszej kwatery zajmie to Państwu ok 25 min. 1 km droga do plaży prowadzi przez piękny sosnowy las.

Latarnia Morska Stilo

Latarnia Morska jest jedną z dwóch polskich latarni całkowicie metalowych o wys. 33 m. Jest udostępniona dla zwiedzających.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sea Park Sarbsk / 12 km / Park Dinozaurów

To rodzinny park rozrywki niedaleko Łeby, pierwszy, jedyny park w Polsce pokazujący faunę i florę mórz i oceanów. Atrakcje parku to połączenie rozrywki z edukacją.

Jezioro Sarbsko / 13 km

Leży ono 1 km od Morza. Przy jeziorze czynna jest szkoła dla wielbicieli windsurfingu i kitesurfingu oraz trasy rowerowe.

Ścieżki, trasy rowerowe

Sasino to przede wszystkim leśne drogi, które dają możliwość różnorodnego wypoczynku o każdej porze roku. Przebiega tędy między innymi trasa EuroVelo10, czyli Szlak wokół Bałtyku.

Słowiński Park Narodowy / Ruchome wydmy

Ruchome wydmy położone są są między morzem, a jeziorem Łebsko. Najwyższa wydma to Łącka Góra o wysokości 42 m., gdzie na szczycie można podziwiać z jednej strony jezioro, a z drugiej morze.

Stadniny koni

W Sasinie w sezonie letnim jest otwarta szkółka do nauki jazdy konnej. Dla zaawansowanych istnieje możliwość przejażdżki konno brzegiem morza. W pałacu w Ciekocinku - miejscowości zaraz za Sasinem - dwa razy w roku odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie ,,Baltica Tour’.

Zielonka - wtopieni w zieleń

Sasino - Zielonka to niezliczona ilość ścieżek, lasów, łąk, pól. Rozciągające się parki, rezerwaty, wydmy i wybrzeże morskie. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi jak i dla tych lubiących aktywny wypoczynek. To nasz mały "koniec świata".

Restauracje

W centrum Sasina rozbudowała się dość dobrze sieć gastronomiczna. Dla nielubiących paprać się w kuchni pizzerie, lokale serwujący obiady domowe, sklepy dobrze zaopatrzone. Jedną z głównych atrakcji jest Restauracja "Ewa Zaprasza" serwująca pyszne polskie dania.

Domowe wypieki, chleby, pierogi

Dla smakoszy chcących spróbować lokalnych potraw czy wypieków istnieje możliwość zamówienia małego co nie co. Funkcjonuje również koło gospodyń wiejskich.

link linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram